Państwo kontra rynek, wolność vs solidarność, zmiany drogą reform czy rewolucji? – czyli Strefa Debat na Kongresie 590

W ubiegłym tygodniu już po raz trzeci mieliśmy okazję uczestniczyć w Kongresie 590, który odbył się w Jasionce koło Rzeszowa. Konferencja na stałe wpisała się na mapę najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, gdzie polscy przedsiębiorcy, eksperci ekonomiczni i politycy dzielą się swoimi doświadczeniami oraz opiniami.

Podczas dwóch dni kongresu poruszane były tematy nie tylko gospodarcze, ale również dotyczące m.in. energetyki i polityki środowiskowej, inwestycji, systemu podatkowego, biznesu i przedsiębiorczości czy nowych technologii.

Szczególnie interesująco wypadła Strefa Debat, w której eksperci z różnych dziedzin dyskutowali o najbardziej aktualnych tematach w obszarze gospodarki. Format debaty przypominał pojedynek dwóch przeciwnych stron. Uczestnicy najpierw przedstawiali swoje tezy, a następnie bronili ich, prezentując argumenty. Dodatkowym czynnikiem mobilizującym debatujących były pytania od publiczności, która na koniec oceniała też wynik pojedynku. Zwycięzcą debaty byli ci, którym udało się przekonać słuchaczy do swoich racji.

Prosta formuła, narzucona przez organizatorów, umożliwiała nie tylko uporządkowanie dyskusji, ale również skupienie się na merytorycznych aspektach poruszanych zagadnień. Mieliśmy okazję poznać zdanie ekspertów m.in. na temat roli spółek Skarbu Państwa w promocji Polski, wpływu zakazu handlu w niedzielę na jakość życia obywateli naszego kraju czy rewolucja jest drogą do uzdrowienia systemu podatkowego.

Padły pytania, na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi, a temperatura niektórych dyskusji zapewniła gorące emocje…

Neuron to warszawska agencja specjalizująca się w doradztwie strategicznym i prowadzeniu projektów komunikacyjnych. Do klientów firmy należą m. in. Netia, PKO Bank Polski, PGNiG SA oraz Arval. Więcej informacji: www.neuron.pl